Reklama

Jakość
100%

Nowe opakowania

Reklama

Maść Świerkowa

 

zamov-teraz

 

Szukaj

Grzybica paznokci (dłonie/ stopy) i skóry

Grzybica paznokciGrzybicę powodują mikroorganizmy, które rozwijają się w ciemnym, ciepłym, wilgotnym środowisku. Zwykle występują w glebie, u zwierząt i u ludzi. Ciepło i pot w rękawicach zimowych i zamkniętym obuwiu tworzą idealne środowisko dla ich rozwoju. Zakażenia paznokci i stóp najczęściej powodują grzyby z grupy dermatofitów, w niektórych przypadkach problemy są powodowane przez drożdżaki i pleśnie. Grzybica atakuje paznokcie na różne sposoby, może dojść nawet do odwarstwiania paznokci . Podczas infekcji paznokieć zmienia kolor na żółty - co jest szczególnie widoczne wzdłuż krawędzi paznokcia - w niektórych miejscach ulega zgrubieniu. Typowymi dla zakażenia objawami są łamanie i kruszenie paznokci.

 

 
JAK POZBYĆ SIĘ DOLEGLIWOŚCI?
 

 

wiek-ponad-35Zakażenia grzybicze paznokci mogą atakować zarówno paznokcie rąk, jak i stóp. Mają one skłonność do ciągłego nawracania, dlatego też powinny być odpowienio leczone. Powodem ich powstania mogą też być odziedziczone predyspozycje i częste uszkodzenia paznokci lub skóry na stopach u osób uprawiających sport, w niektórych zawodach, w których obuwie jest nieprzewiewne, wilgotne, a więc korzystne dla rozwoju grzybów.

Aż 50% procent wszystkich zmian paznokci stanowią zakażenia grzybicze, które są jedną z najczęstszych przyczyn zmian w obrębie paznokci. Zakażenie grzybicze paznokci dotyka od 6 do 8% dorosłych. U osób w wieku od 35 do 60 lat, odsetek ten wzrasta do 15-20.

Grzybica paznokci (onihomikoza) jest przewlekłym zakażeniem, które nie goji się samo i często się powtarza. Dlatego działanie ma zasadnicze znaczenie.

 

Grzybica paznokci przebiega powoli, czasem całymi latami. Zaczyna się niemal niezauważalnie, a jeśli nie jest leczona, stopniowo rozwija się i staje się przewlekła. Najpierw staje się widoczna na otwartej części paznokcia. Staje się on matowy, odstaje od łożyska paznokcia, może ulec zgrubieniu, staje się kruchy i łamliwy. Jeśli infekcja dalej nie jest leczona, zmiany pogłębiają się i przechodzą do podłoża płytki paznokcia.

Jak pozbyć się problemów z grzybicą paznokci?

  • Należy przestrzegać, aby w miejscach publicznych nie chodzić boso. Grzybicą można się często zarazić na basenie, w saunie, siłowni, kabinach prysznicowych.
  • Należy nosić odpowiednie obuwie i nigdy nie zakładać wilgotnych butów. W domu dobrze jest nosić przewiewne kapcie lub klapki.

UWAGA!

Wiele badań naukowych , które zostały przeprowadzone w Finlandii wykazało, że żywica świerka posiada liczne właściwości lecznicze, zwłaszcza przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.

Zaleca się, aby:

  • Części ciała, na które nakładamy maść umyć ciepłą wodą i
  • dobrze wysuszyć, bo maść skuteczniej działa na oczyszczonej skórze.
  • Maść nakładać 3x dziennie. Jeśli to możliwe, owinąć bandażem.

Agencja Zdrowego Stylu Życia w przypadku wystąpienia grzybicy na paznokciach zaleca regularne stosowanie Maści Świerkowej. Przy regularnym stosowaniu Maści Świerkowej  Twoje paznokcie staną się piękniejsze.

 

 

masc-swierkowa-close-natur

.

Łatwe zamawianie

Satysfakcja gwarantowana

 
Dołącz do grona zadowolonych użytkowników Maści Świerkowej. Naturalny produkt najwyższej jakości.
 

 

Maść Świerkowa

 

zamow-teraz

 

Bezpieczne zakupy

paypal

 

100% satysfakcja

satysfakcja

 Najnowsze artykuły

Najczęściej czytane

Najpopularniejsze tagi

Facebook

facebook

  • Ogólne Warunki Handlowe

  • Sposób i koszty dostawy